Jesteś tutaj: Start / Konkursy i warsztaty

Konkursy i warsztaty

Tutaj przekazujemy Wam informacje o konkursach i warsztatach.

Muzyczne Spotkania Rodzin 2019

2019-03-26

XXIX Lubelski Przegląd Akordeonowy

2019-03-20
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w XXIX Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym.

Przegląd odbędzie się w dniu 30 maja 2019 r.

Jest on adresowany do uczniów klas akordeonu szkół muzycznych I i II stopnia. Celem Przeglądu jest popularyzacja akordeonu, promocja młodych instrumentalistów. Przegląd stanowi również okazję do wymiany doświadczeń pedagogicznych i artystycznych oraz zachętę do gry zespołowej.

Szczegóły w załącznikach
z wyrazami szacunku
Więcej o: XXIX Lubelski Przegląd Akordeonowy

XII REGIONALNY KONKURS Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU dla uczniów klas 6 Szkół Muzycznych I stopnia

2019-03-13

IV Festiwal Gitarowy na Zamku

Szanowni Państwo,

Zapraszam do uczestnictwa w festiwalu organizowanym we współpracy
Stowarzyszenia Miłośników Kultury oraz Publicznej Szkoły Muzycznej I
stopnia w Golubiu-Dobrzyniu. W załączeniu przesyłam materiały promocyjne
dotyczące IV Festiwal Gitarowy na Zamku. Serdecznie zapraszam uczniów do
udziału w tym wydarzeniu.

Krzysztof Sypek
Więcej o: IV Festiwal Gitarowy na Zamku

Konkurs "Skawińska Wiosna Perkusyjna 2019

zanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele perkusji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na IV Międzyszkolny Konkurs "Skawińska Wiosna Perkusyjna 2019".
Z doświadczenia wiemy, że Konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem i przewija się przez niego grono wybitnie uzdolnionych uczniów.
Wszystkich uczestników czekają wyjątkowe wrażenia, a atmosfera jest wielce sprzyjająca zmaganiom konkursowym.

Anna Jękot
Szkoła Muzyczna I stopnia w Skawinie
ul. Witosa 4, 32-050 Skawina
tel. 12 291-22-88
Więcej o: Konkurs "Skawińska Wiosna Perkusyjna 2019

II Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów Lublin

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa oraz uczniów waszej szkoły wraz z nauczycielami na II Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Konkurs składa się z trzech etapów. Przede wszystkim chcemy zaprosić Państwa na etap I i II, ponieważ przesłuchania mają charakter otwarty (wstęp jest wolny). Jest to wyjątkowa okazja dla uczniów Państwa szkoły do obserwowania rywalizacji najlepszych młodych artystów operowych z Polski i takich krajów, jak Australia, Korea Południowa, Ukraina, Białoruś, Islandia czy Brazylia. Niewątpliwie młodzi adepci szkół muzycznych będę mogli wziąć udział w fascynującej podróży w świat twórczości pieśniarskiej i arii operowych takich kompozytorów jak: Mozart, Moniuszko, Verdi, Strauss, Rossini, Puccini, Ives czy Britten. Przygoda ta z pewnością poszerzy ich znajmość repertuaru muzyki klasycznej i zachęci ich do cięższej pracy, która być może przyczyni się do ich własnego sukcesu na deskach Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

• I Etap Konkursu:

- poniedziałek, 4.03.2019 – Sala Operowa CSK (wstęp wolny)

godz.: 10:00 – 13:30 oraz 15:30 – 17:00

- wtorek, 5.03.2019 – Sala Operowa CSK

godz.: 10:00 – 13:30 oraz 15:30 – 19:00

• II Etap

- środa, 6.03.2019 – Sala Operowa CSK (wstęp wolny)

godz. 10:00 – 13:30 oraz 15:30 – 19:00

III Etap, który jest zwieńczeniem Konkursu, to jednocześnie wspaniały koncert finałowy. Laureaci zaśpiewają na scenie Sali Operowej CSK z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą José Marii Florêncio, dyrygenta Opery Bałtyckiej.

Koncert odbędzie się w piątek, 8.03.2019 o godzinie 19:00. Cena biletu to 10 PLN.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o: II Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów Lublin

III Wiosenne Spotkania Młodych Gitarzystów w Pruchniku

2019-02-27
Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku zaprasza uczniów klas gitary szkół muzycznych pierwszego stopnia do uczestnictwa w III Wiosennych Spotkaniach Młodych Gitarzystów w Pruchniku pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pruchnika. Konkurs odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku natomiast koncert finałowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się w Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku i Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: https://spotkania.muzyczna.info

UWAGA - nastąpiła zmiana regulaminu w zakresie formy rejestracji uczestników.
Więcej o: III Wiosenne Spotkania Młodych Gitarzystów w Pruchniku

XIII Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana w Łodzi

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej - czwartej edycji
Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Aleksandra Tansmana w Łodzi, który odbędzie się w naszej szkole dnia 14 maja 2019 roku.

W załączniku znajdują się Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszenia.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji pedagogom klas fortepianu.

Z poważaniem,

Małgorzata Biernacka
Dyrektor PSM I st. im. A. Tansmana w Łodzi

Więcej o: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana w Łodzi

VIII Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne w Gdańsku

Szanowni Państwo.

W poprzednim mailu dotyczącym VIII Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych wkradł się błąd!

Warsztaty odbywają się 13 - 15.03.2019r.

W tytule poprzedniego maila i dokumencie opisującym warsztaty wpisano niepoprawną datę (15-17.03.2019), całą reszta załączników jest z datą poprawną.

Przesyłamy załącznik - Opis warsztatów z uaktualnionymi terminami.

Przepraszamy za zamieszanie.

Justyna Jakubiak - sekretariat OSM