Jesteś tutaj:
  2. O szkole

Kilka słów o nas...

Tworzymy małą, przyjazną i bezpieczną  szkołę, której celem jest rozbudzanie i rozwijanie zdolności muzycznych uczniów. Nasze działania zmierzają w kierunku przygotowania wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki, a najzdolniejszych uczniów do podjęcia nauki w szkołach muzycznych wyższego stopnia.

Organizacja szkoły:

1. Szkoła jest jednostką niepubliczną i nosi nazwę: Społeczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie

2. Organem prowadzącym szkołę jest Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne.

3. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

4. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  dnia 29 grudnia 1999 r. (DSA.I.7755 - ps26/A/99).

5. Nauczanie w szkole odbywa się w II stopniach:  I stopień w cyklu sześcioletnim dla najmłodszych i czteroletnim dla uczniów powyżej 10 roku życia.

II stopień realizowany jest w ciagu 6 lat.

6. Szkoła posiada profil wyłącznie instrumentalny. Prowadzone są zajęcia w klasach: fortepain, skrzypce, gitara, saksofon, flet, perkusja, klarnet, altówka i trąbka.

7. Oprócz nauki gry na instrumencie w szkole uczniowie uczęszczają na inne zajęcia, tj. kształcenie słuchu, audycje muzyczne, chór, rytmika, zasady muzyki, zepoły kameralne, harmonia, formy muzyczne, literatura muzyczna - w zależności od stopnia, cyklu i klasy.

8. Zajęcia w szkole  odbywają się w godzinach popłudniowych. Plan zajęć dostosowujemy indywidualnie do każdego ucznia.