Kulturalna Wiosna 2017

Kolejna Kulturalna Wiosna , muzyczny wehikuł czasu tanecznym krokiem od Wieniawskiego przez Beatlesów do Osieckiej za nami...

27 maja 2017 r. odbyła się kolejna Kulturalna Wiosna. W tym roku jako muzyczny wehikuł czasu, tanecznym krokiem od Wieniawskiego przez Beatlesów do Osieckiej.

Koncert z uczniami przygotował i prowadził Pan Tomasz Jeleniewski, młody nauczyciel fortepianu.

Tradycyjnie Kulturalna Wiosna to synteza sztuk, w tym roku mogliśmy zobaczyć prace wychowanków Art Chaty w Lubartowie, były to kopie obrazów wybitnych malarzy różnych epok.  Swoje prace zaprezentowały: Monika Potocka, Katarzyna Olek, Katarzyna Winiarczyk, Ewa Mikulska, Anna Szwargolińska, Iza Olszewska.

Wstępem  muzycznego wehikułu czasu był taniec Letkiss w wykonaniu uczniów klasy I cyklu sześcioletniego, których przygotowała Pani Ewa Naręgowska. Następnie instrumentalnie i wokalnie popisywali sie uczniowie naszej szkoły: na skrzypcach Debora Stępniak i Sara Kusio, akordeon Krzysio Nowakowski, gitary Wiktoria Kaczorkiewicz, Wiktoria Wójcik, Kamil Żebrowski, saksofony Patrycja Kożuch, Zuzia Antoniuk , Ola Sidor, Szymek Polichańczuk i Michał Gwóżdź, fortepian Kornelia Soszka, Tosia Kusyk i Filip Majchrzak, ksylofon i marimba Arek Tomasiak i Piotr Nieliwodzki, wokal Milena Mika, Ola Sidor i Zuzia Antoniuk. Uczniom akompaniowali Marta Migal i Tomasz Jeleniewski.

Wehikuł czasu związany był z prezentacją utworów z różnych epok, od baroku do współczesności. Publiczność mogła wysłuchać kompozycje m.in. H. Wieniawskiego, M . Musorgskiego, H. Villa – Lobosa, J. Rea, W. Kilara, A. Kurylewicza, A. Piazzoli, L. Cohena, G.M. Rodrigeza, Beatlesów oraz przeboje muzyki pop. Prawie wszystkie utwory miały charakter taneczny, były to stylizacje tańców z różnych krajów.

Wszystkie utwory zapowiadali uczniowie przedstawiając o każdym krótkie informacje i ciekawostki.

Finałowa piosenka to niespodzianka, utwór wykonany do melodii znanego przeboju, ale z tekstem „oszalałych” na punkcie zielonych oczu i talentu Fryderyka Chopina – patrona szkoły, wykonały Milena Mika i Ola Sidor, a melodię zaaranżował Tomasz Jeleniewski.

Uczniów przygotowali nauczyciele: Maria Zezula, Ida Bednarczyk - Siwek, Andrzej Waszczuk, Maciej Rysak, Marcin Bronisz, Paweł Kopiejek, Janusz Baca i Tomasz Jeleniewski.

Organizator: Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne

Koncert został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Lubartów.