1 marca  b.r obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły...

1 marca  b.r obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły, Fryderyka Chopina, w 207 rocznicę jego urodzin. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz opiekunem - Agatą Weremczuk-Cymerman zorganizował w szkole grę integracyjną. Uczestnicy musieli rozwiązać pięć zadań dotyczących życia i twórczości Patrona w  punktach zlokalizowanych w różnych miejscach naszej szkoły. Zadania te polegały m. in. na ułożeniu krzyżówki czy napisaniu wiersza poświęconego Chopinowi. Uczestnicy dopisali, zabawa była udana.

O g. 17.00 rozpoczął się koncert, na którym oczywiście usłyszeliśmy utwory Chopina. Wystąpili uczniowie naszej szkoły: z klasy fortepianu Lena Maluga, Kornelia Soszka i Antonina Kusyk, z klasy gitary Wiktoria Wójcik i Wiktoria Kaczorkiewicz. Uczennice przygotowali nauczyciele: Maria zezula, Ida Bednarczyk - Siwek, Marta Migal oraz Marcin Bronisz.  Gościnnie wystapiły tegoroczne dypolmantki z OSM im. K. Lipińskiego w Lublinie z klasy fortepianu Marii Zezuli - Aleksandra Pałka  i  z klasy fortepianu Doroty Korbut - Matylda Jankowska. Koncert poprowadziła dyrektor Marta Migal.

W ramach obchodów Dnia Patrona ogłoszony został także konkurs plastyczny "Mój Chopin" inspirowany postacią , kompozycją lub życiem kompozytora. Wpłynęło dużo bardzo ciekawych i ładnych prac uczniów naszej szkoły. Wyróżnione zostały prace: Milenki Florek, Zuzi Bednarz, Olgi Szczygieł, Hani i Mai Gałązki oraz Julii Bednarz.  Bardzo dziękujemy również uczniom i przedszkolakom ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach za piękne prace. Wszystkie prace zostaną wyeskponowane w naszej galerii szkolnej.