VIII Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE

Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne i Społeczna Szkoła Muzyczna I i II st. serdecznie zapraszają mieszkańców miasta Lubartów i powiatu lubartowskiego na Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE, który odbędzie się w Bazylice św. Anny w Lubartowie 4 października o g. 16.00 . Od setek lat kościoły były miejscem życia muzycznego, dlatego Bazylika św. Anny będzie pełniła rolę sali koncertowej, która posiada odpowiednie warunki akustyczne.

Festiwal  jest organizowany  w tym roku po raz ósmy, z założenia jest to impreza cykliczna i zawsze odbywa się jesienią.

Główną ideą Festiwalu jest promocja miasta Lubartów i jego wyjątkowych miejsc, do których należy m.in. Bazylika św. Anny. Organizacja takiego koncertu jest okazją do przybliżenia naszym odbiorcom muzyki poważnej, zapoznania ich z twórczością wielkich kompozytorów, których dzieła znane są na całym świecie.