Komunikat Dyrektora

KOMUNIKAT DYREKTORA z dn. 24.03.2020

Drodzy Uczniowie,  Szanowni Rodzice,

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły, wynikającym z konieczności zapobiegania i zwalczania COVID-19 w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 zadania Społecznej Szkoły Muzycznej  I i II st. im. F. Chopina w Lubartowie będą realizowane
z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem. Działania w ramach nauczania zdalnego będą prowadzone w oparciu m.in. o:

• materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji np. MKiDN, CEA,
  • komunikacje poprzez pocztę elektroniczną,
  • media społecznościowe i komunikatory przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu,
  • lekcje online,
  • programy telewizyjne i radiowe,
  • zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły,
  • podręczniki , ćwiczenia, które uczeń już posiada,
  • kontakt telefoniczny z nauczycielem,
  • inne sposoby wskazane przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami.

Uczniowie mogą przesyłać droga elektroniczną odrobione prace domowe, w postaci skanów lub plików zdjęć i nagrań. Jeżeli nie mają możliwości skorzystania z Internetu, to również telefonicznie mogą porozumiewać się z nauczycielem.

Nauczanie zdalne będzie uwzględniać możliwości techniczne i poziom zaawansowania informatycznego zarówno nauczycieli jak i uczniów (Ich rodziców).

W najbliższych dniach nauczyciele poinformują rodziców i uczniów o sposobach i trybie pracy zdalnej.

Ewentualne pytania proszę kierować bezpośrednio do nauczycieli lub do dyrekcji szkoły na adres e-mail s.muzyczna @wp.pl