Sukcesy naszych uczennic

Bardzo miło nam poinformować, że w V Konkursie Pianistycznym Piano e Forte, organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce,  zostały nagrodzone dwie uczennice naszej szkoły z klasy  Pana Tomasza Jeleniewskiego .

W kategorii IV  Fortepian główny - Maria Zbita zajęła  II miejsce, jest to duży sukces ponieważ w tej kategorii nie przyznano ani I , ani III miejsca.

W kategorii I Fortepian dodatkowy III miejsce zajęła Agnieszka Pietruszka, w tej kategorii również nie było I miejsca.

Jury w składzie: mgr Elżbieta  Hoffman, -  dr  Iwona  Popławska-Zimowska, -  mgr Anna Kozłowska  – sekretarz,   -  mgr Waldemar Król  – przewodniczący oceniło  68  uczestników  przypisanych  do  poszczególnych  kategorii,  w  tym  48  w  kategoriach  fortepianu głównego  oraz  20  w  kategoriach  fortepianu  dodatkowego  i  obowiązkowego. Jury  zwraca  uwagę  na  fakt,  że  na  ostateczne  wyniki  Konkursu  Piano  e  Forte  wpływ  mają  oceny uzyskane  przez  uczestników  we  wszystkich  jego  częściach,  tj.:  praktycznej  -  powiązanej  z  prezentacją utworu  i  realizacją  określonych  zadań  wykonawczych  oraz  teoretycznej  i  słuchowej. W  ocenie  Jury  właśnie  ta  wieloczęściowość  stanowi  o  tym,  że  Konkurs  Piano  e  Forte,   tworzą  niezwykłe  wydarzenie artystyczno-edukacyjne. Zdając  sobie  sprawę,  że  przystąpienie  do Konkursu  w  formule  on-line  niesie  ze  sobą  specyficzne  trudności,  Jury  docenia  i  dziękuje  wszystkim, którzy  w  samym  przygotowywaniu  się  do  Konkursu  odnaleźli  motywację  do  wzmożonej  pracy, na  przekór  trudnym  czasom  -  tak czytamy w protokole konkursu.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom Marii i Agnieszce  oraz Panu Tomaszowi Jeleniewskiemu, życzymy Wam  dalszych sukcesów.