Imieniny Miasta Lubartowa

Dokładnie 277 lat temu, 22 listopada na wniosek księcia Pawła Karola Sanguszki, król August III dokonał zmiany nazwy miasta z Lewartów na Lubartów.
Ten dzień obchodzimy jako symboliczne Imieniny Miasta Lubartów.
Z tej okazji 21 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości zorganizowane przez Burmistrza Lubartowa Krzysztofa Paśnika, m.in. wpis do Księgi "Pamięć i Zobowiązanie", wręczenie nagród Burmistrza Miasta Lubartów za szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach, pokaz filmu o historii Lubartowa i filmu promującego nasze miasto.
Obchody te uświetnił nasz koncert, zorganizowany przez Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne - organ prowadzący naszą szkołę.
Wystąpili: Katarzyna Sobczyńska i Tomasz Jeleniewski jako "Coolturalny Duet", Edyta Fil - flet i Agnieszka Szulc- Brzyska - fortepian oraz kwartet saksofonowy pod kierownictwem Andrzeja Waszczuka.
Cieszymy się, że Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lubartów, mogło dołączyć się do wspólnego świętowania tego wydarzenia.
Z okazji dzisiejszych imienin życzymy wszystkim jego mieszkańcom zdrowia i pogody ducha.