Kulturalna Wiosna

W sobotę 28 maja w naszej szkole odbyła się "Kulturalna Wiosna. Muzyka niesie radość" - widowisko muzyczno-plastyczne, którego organizatorem jest organ prowadzący naszą szkołę - Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne.
W koncercie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły: Marta Migal, Tomasz Jeleniewski, Julia Szczerba, Gabriela Wach, Oliwia Kozicka, Emilia Wasil, Karol Karczewski, Mateusz Kozak, Krzysztof Nowakowski, Barbara Chojak, Edyta Fil, Krzysztof Pietrzak, Bogusław Dobosz, Gabriela Polska, Martyna Szeląg, Lena Błaszczak, Agnieszka Pietruszka, Maria Zbita, Blanka Jałocha, Maja Gałązka, Kornelia Soszka, Filip Majchrzak, Martyna Bronisz. Wśród wykonywanych utworów znalazły się różnorodne kompozycje: małe i wielkie formy muzyczne, liryczne, ludowe, popularne, z żartem, wirtuozowskie, taneczne - czyli cała paleta barw i nastrojów. Uczniów przygotowali nauczyciele z klasy fortepianu: Maria Zezula, Grażyna Nakonieczna- Zakrzewska, Katarzyna Dąbrowska, Tomasz Jeleniewski; z klasy fletu Edyta Fil ; z klasy gitary Marcin Bronisz; z klasy skrzypiec Katarzyna Łozowska i Maciej Rysak; z klasy perkusji Janusz Baca; z klasy akordeonu Paweł Kopiejek.
Koncertowi towarzyszyły dwie wystawy: fotograficzna - przygotowana przez Marcina Bronisza (nauczyciela naszej szkoły) oraz malarska - prezentująca prace wychowanków Pracowni Plastycznej Art Chata, które pięknie wyeksponowała Małgorzata Wronowska.
Impreza została dofinansowana ze środków Miasto Lubartów. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik za przyjęcie zaproszenia i udział w naszym wydarzeniu.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom i autorom wystawy oraz gościom za przybycie.