IX Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE

W ostatnią niedzielę 17 października odbył się IX Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE, którego organizatorem było Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne i Społeczna Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Lubartowie.

Koncert został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Lubartów i Powiatu Lubartowskiego.

Po raz dziewiąty, Festiwal zgromadził liczną publiczność w Bazylice św. Anny, dziękujemy ks. Proboszczowi Andrzejowi Juźko za gościnność.

Data 17 października miała szczególny wymiar w tym roku, ponieważ jest to dzień śmierci Fryderyka Chopina - patrona szkoły oraz w tym czasie odbywał się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina. Wspominany był ks. Prałat Andrzej Tokarzewski , który także odszedł 17 października 2006 r., a bywał obecny na pierwszych koncertach organizowanych przez stowarzyszenie w Bazylice.

Tegoroczny Festiwal został przygotowany we współpracy z Muzeum Ziemi Lubartowskiej . W związku z Rokiem Sanguszków w Lubartowie, Pani Ewa Sędzimierz – dyrektor muzeum – zaproponowała wykonanie utworu kompozytora związanego z tym rodem. Stąd na zakończenie koncertu wybrzmiał Polonez Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Z epoki baroku wybrzmiały kompozycje J.B. Lully’ego, A. Vivaldiego, H. Purcella i J. S. Bacha, z epoki klasycyzmu  W. A. Mozarta i z  epoki romantyzmu  E. Griega.

Wykonawcami koncertu była  kameralna orkiestra smyczkowa i basso continuo w składzie: Ewa Pukos, Maciej Rysak, Aleksandra Mazurek, Dominika Kołszut, Irina Stukaszina – Gąsior, Tomasz Kusiak, Emilia Siepkowska, Katarzyna Łozowska, Renaldo Wójtowicz, Piotr Grzelak, Konrad Komusiński, Maria De Alba, Piotr Ścirka, Tomasz Bielski i Jakub Niedoborek.

Koncert poprowadziła Marta Migal – dyrektor szkoły.